utorak, 9. svibnja 2017.

ODLIČNI SAVETI – Kako da se previše ne ugojite u trudnoći





Vodite dnevnik ishrane
Kao što biste se posavetovali sa doktorom ili nutricionistom, možete voditi i dnevnik i zapisivati sve podatke vezane za svoju kilažu i ishramu. Na taj način lakše možete da pratite da li kojim slučajem treba da smanjite neku porciju obroka, da li ste se više ugojili kada ste jeli određenu hranu i sl.

Jedite redovno
Uvek doručkujte, ručajte i večerajte i dva puta užinajte. Svakog dana bi trebalo da unesete između 1,800 i 2,400 kalorija (što bi moglo da bude i manje nego što ste navikli). Nestalne navike u ishrani često dovode do povećanja težine.

Pratite kilograme iz meseca u mesec
Imajte na umu da rast kilograma ne počinje dok ne uđete u drugi trimestar. U drugom tromesečju trudnoće trebalo bi da dobijete jedan do dva kilograma mesečno, a ukupno sedam do dvanaest kilograma.

Izbegavajte proste šećere (ugljene hidrate)
Izaberite složene ugljene hidrate, kao što su cela zrna hleba i žitarica, voće i povrće.

Unosite 25 do 30 grama vlakana dnevno
Žitarice su bogate vlaknima, a i idealne su za zdrav doručak.

Pijte osam do deset čaša vode dnevno
Ako pijete dovoljno tečnosti, to će vas zasititi i samim tim nećete imati nepotrebnu želju za hranom

Slatkiš šta je sa njima  Izbegavajte sokove i slatke napitke
Iznenadili biste se kada bi saznali koliko kalorija može da stane u nekom zaslađenom napitku. Pijte samo nemasno mleko, vodu ili nezaslađene napitke.

I za kraj vežbanje u trudnoći

To vam od srca preporučujemo , ako imate dobru , urednu trudnoću i nije kritična vežbajte što više jer tako pomažete vašem telu da se pripremi za što brži i lakši porodjaj .

Uživajte drage naše trudnice . Devet meseci brzo prođe 😉

Nema komentara:

Objavi komentar

Kućni poslovi koje nikako ne bi trebalo da radite u trudnoći

Bez obzira koliko se dobro osećate i što vaša trudnoća protiče u najboljem redu, postoje kućni poslovi koje bi za vreme iščekivanja naj...